Hypothecaire leningen

Hypotheek aanvragenBen je van plan om een huis of een andere vorm van vastgoed te kopen? In dat geval zal je voor het financieren van deze investering uiteraard willen kijken in de richting van een hypotheek. Het betreft hier namelijk een kredietvorm welke specifiek in het leven is geroepen om mensen de mogelijkheid te bieden om een groot bedrag te lenen. Niet alleen kan een hypothecaire lening worden afgesloten voor een aanzienlijk bedrag, daarnaast kan ook de afbetaling er van gebeuren over een veel langere periode dan bij bijvoorbeeld een gewone, persoonlijke lening het geval is. Wil je dus met andere woorden geld lenen voor het aankopen van een huis, een appartement of ander vastgoed? Dan is er voor kiezen om een hypotheek af te sluiten een zeer voor de hand liggende keuze.

Het afsluiten van een hypotheek is een grote stap in je leven. Voor veel mensen is de aankoop van een huis dan ook de grootste aankoop die ze in hun leven doen. De gevolgen van de hypotheekkeuze zijn daarbij groot. Een te hoge rente op je hypotheek achtervolgt je jarenlang. Met een aantal tips kun je verzekerd zijn dat je in ieder geval goed van start gaat!

lening vergelijken

 AanbiederNHG60%80%90%100% 
1Argenta1.00%1.10%1.25%1.45%1.45%
2Obvion Compact1.00%1.10%1.15%1.20%1.60%
3Lloyds Bank1.05%1.10%1.25%1.30%-
4Rabobank Nieuwbouw1.05%1.05%1.25%1.25%1.45%
5Attens1.10%1.25%1.37%1.51%1.65%
6Centraal Beheer Thuis1.19%1.29%1.36%1.51%1.65%
7Obvion Basis1.20%1.30%1.35%1.40%1.80%
8ABN Amro Nieuwbouw1.24%1.29%1.44%1.69%1.69%
9ASR WelThuis1.25%1.36%1.37%1.55%1.65%
10Rabobank Basis1.25%1.25%1.45%1.45%1.65%
11bijBouwe1.30%----
12SNS1.30%1.35%1.45%1.65%1.85%
13Woonfonds Woongenot1.30%1.32%1.40%1.45%1.65%
14RegioBank Budget1.34%1.39%1.49%1.54%1.89%
15Hypotrust Comfort Profijt1.35%1.22%1.37%1.71%2.00%
16Vista (Energielabel A)1.36%1.53%1.61%1.63%1.78%
17Obvion1.40%1.50%1.55%1.60%2.00%
18(DC) Nationale Nederlanden1.42%1.72%1.72%1.72%1.92%
19ABN Amro Budget1.44%1.49%1.64%1.89%1.89%
20Florius Profijt Drie+Drie1.45%1.50%1.60%1.65%1.85%
21Merius1.45%1.60%1.65%1.80%2.05%
22Rabobank Plus1.45%1.45%1.65%1.65%1.85%
23BLG1.46%1.47%1.57%1.67%1.92%
24Vista1.46%1.63%1.71%1.73%1.88%
25Aegon1.49%1.54%1.64%2.09%2.09%
26(AW) NIBC Direct1.49%1.35%1.45%1.55%1.75%
27Hypotrust Woon Bewust1.50%1.55%1.65%--
28ABN Amro Woning1.54%1.59%1.74%1.99%1.99%
29Florius Profijt Twaalf
1.55%1.60%1.70%1.75%1.95%
30(FA) ING1.56%1.60%1.74%1.82%1.99%
31(AW) NIBC Direct Extra1.59%1.45%1.55%1.65%1.85%
32Robuust1.65%1.70%1.82%1.90%2.15%
33IQWOON1.67%1.70%1.80%2.13%2.23%
34Colibri1.68%1.68%1.78%1.83%1.93%
35Syntrus Achmea Basis1.80%1.80%2.00%2.20%2.50%
36Syntrus Achmea Comfort2.00%2.00%2.20%2.40%2.70%
37Hypotrust Elan Plus-1.60%1.70%1.79%2.00%
38Reaal Lekker Wonen-1.10%1.20%1.65%1.75%
39Venn--1.40%1.40%1.65%

Waar moet ik op letten?

Een hypothecaire lening is geen gewone kredietvorm. Ze weet zich dan ook op tal van verschillende vlakken te onderscheiden ten opzichte van de andere leningen die op de financiële markt worden aangeboden. Niet alleen is het dan ook mogelijk om een hypotheek af te sluiten voor een zeer aanzienlijk kredietbedrag, daarnaast is het ook nog eens zo dat je dit bedrag kan afbetalen over een zeer aanzienlijke aflossingsperiode. Deze kan in de praktijk tot wel 30 jaar bedragen. Let wel, bij het afsluiten van een hypotheek dient er altijd rekening te worden gehouden met extra kosten. Het gaat hierbij niet alleen om advieskosten en taxatiekosten, maar ook om de notariskosten. Dit maakt het afsluiten van een hypotheek enkel en alleen interessant bij het aankopen van een bepaalde vorm van vastgoed

Hoe je hypotheek berekenen?

Je hypotheek berekenen is een vrij lastige taak. Dit heeft alles te maken met het feit dat het verloop van je hypothecaire lening steeds afhankelijk is van bijvoorbeeld het soort rente waarvoor je hebt gekozen. Daarnaast dient er natuurlijk ook nog rekening te worden gehouden met de aard van de hypotheek. Zo is het bijvoorbeeld mogelijk om te kiezen voor een klassieke hypotheek op afbetaling, maar is het ook een optie om één van de verschillende varianten af te sluiten. Denk op dit vlak aan onder meer een aflossingsvrije hypotheek en een overbruggingshypotheek. Het soort hypotheek waarvoor je kiest zal altijd bepalend zijn voor de manier waarop ze precies verloopt evenals de kostprijs die moet worden betaald.

Hypotheek lening

Hoeveel bedraagt de maximale hypotheek?

Het spreekt voor zich dat je voor het afsluiten van een hypothecaire lening steeds rekening moet houden met bepaalde maxima. Hoeveel je middels een hypotheek precies kan lenen is dan ook altijd afhankelijk van diverse factoren. In principe gebeurt de berekening van de maximale hypotheek altijd in vijf verschillende stappen. Zo wordt er rekening gehouden met het toetsinkomen, wordt er gekeken naar de toetsrente, de woonquote, de maximale hypotheeklast evenals het maximale hypotheekbedrag. Verschillende van deze punten lijken op het eerste zicht hetzelfde te zijn, maar zijn dat in de praktijk helemaal niet. Er dient met alle factoren rekening te worden gehouden om uiteindelijk een realistisch beeld te kunnen scheppen van het exacte bedrag dat je middels een hypothecair krediet kan gaan lenen.

Een goedkope hypotheek afsluiten​

Zoals eerder op deze pagina reeds aangegeven is je toekomstige hypotheek berekenen in de praktijk helemaal niet zo eenvoudig als het op het eerste zicht misschien mag lijken. Omwille van deze reden kiezen de meeste mensen er dan ook voor om de berekening van hun hypotheek uit te laten voeren door één of soms zelfs meerdere banken. Op deze manier krijgen ze niet alleen een goed beeld van het verloop van hun hypothecaire lening, daarnaast kan er ook meteen een objectieve vergelijking worden uitgevoerd. Dit zorgt er voor dat het afsluiten van niet zomaar alleen een interessante, maar ook een voordelige hypotheek meer dan ooit kinderspel wordt. Wil jij er met andere woorden ook zeker van zijn dat je een echt goedkope hypotheek kan afsluiten? Dan is offertes opvragen en deze vergelijken bij verschillende kredietverstrekkers altijd een interessante keuze.

lening vergelijken